„Zadbaj o swoje serce” i przyjdź zrobić bezpłatne badania do Centrum Handlowego Auchan Sosnowiec 17 lutego!

0

W  niedzielę, 17 lutego br. w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec

 wszyscy chętni mogą wykonać BEZPŁATNE badania EKG, zmierzyć poziom cholesterolu

oraz zasięgnąć porad lekarza specjalisty i dietetyka.

badania w Łodzi 2012 W niedzielę, 17 lutego 2013 roku w godzinach 10.00 – 18.00 w Centrum Handlowym Auchan Sosnowiec mieszczącym się przy ul. Zuzanny 20 odbędzie się akcja, w ramach której mieszkańcy Sosnowca i okolic będą mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach serca. Będzie to piąta, zarazem ostatnia akcja w regionie śląskim zorganizowana w ramach Projektu „Zadbaj o swoje serce”.

Projekt „Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno – profilaktyczno – społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Projektu jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Projekt ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta. Lekarze związani z Projektem zachęcają przede wszystkim do zdrowego odżywiania, poddawania się badaniom okresowym oraz do wdrażania innych działań profilaktycznych, a także motywują uczestników Projektu do podjęcia istotnych decyzji z perspektywy zdrowia serca.

W ramach każdej akcji uczestnicy Projektu mają ułatwiany dostęp do lekarzy specjalistów oraz mogą skorzystać z profilaktyki kardiologicznej w zakresie wykonywania: badań EKG, badań cholesterolu, obliczania wskaźnika BMI, pomiaru ciśnienia krwi, wskazań właściwej diety, zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu i nadwadze. Pacjenci są również diagnozowani pod kątem stwierdzenia czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca oraz zawału mięśnia sercowego.

Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki środkom finansowym oraz wszelkiemu innemu wsparciu pochodzącemu od Organizatora (Telemedycyna Polska S.A. – lider diagnostyki i bezpieczeństwa kardiologicznego), Partnera Strategicznego (Optima Cardio – skutecznie obniża cholesterol, efekt w 3 tygodnie) oraz Współorganizatora (Auchan Polska Sp. z o.o. Oddział Immochan w Piasecznie), zaś nagłośnienie akcji jest możliwe dzięki Patronom Medialnym oraz wszystkim życzliwym Mediom. Łącząc wspólny potencjał zaangażowanych firm Pacjenci mogą bezpłatnie skorzystać z badań oraz konsultacji lekarskich i dietetycznych, uzyskując informacje na temat zdrowego stylu życia i odpowiednio zbilansowanej diety korzystnej dla ich stanu zdrowia.

Na rok 2013 została zaplanowana organizacja 35 akcji, , co daje blisko 70% niedziel w całym roku, podczas których zapewniony jest bezpłatny dostęp do badań przesiewowych oraz konsultacji wyników u najlepszych specjalistów. Kolejnym odwiedzanym regionem w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zadbaj o swoje serce” będzie Dolny Śląsk – i tak już 24 lutego w niedzielę wszyscy chętni będą mogli skorzystać z badań w Głogowie. Szczegóły kolejnych akcji znajdą Państwo na stronie: WWW.zadbajoswojeserce.pl .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *